براي اولين بار با کسب مدال طلا در کره جنوبی

حسین ساوه‌شمشکی المپين تهرانی اسكي ايران بر بام آسیا ايستاد

ملی پوش تهرانی و المپین اسكي آلپاين ايران، براي اولين بار در مسابقات اسكي آلپاين قهرماني آسيا مدال طلا را كسب كرد.
حسین ساوه شمشکی موفق شد مدال طلای بیست و چهارمین دوره رقابت‌های اسکی قهرمانی آسیا را بدست بیاورد. در این رقابت‌ها که امروز(چهارشنبه) به وقت محلی در پیست یانگ پیانگ کره جنوبی آغاز شده بود، حسین ساوه شمشکی ملی پوش اسکی ایران بالاتر از حریفان کره‌ای و ژاپنی خود مدال طلای اسکی مارپیچ کوچک رقابت‌های قهرمانی آسیا را بر گردن آویخت.

در مجموع دو مانش رقابت‌های مارپیچ کوچک، حسین ساوه شمشکی با مدت زمان یک دقیقه و ۳۲ ثانیه و ۸۱ صدم ثانیه مدال طلا را کسب کرد و پس از او نیز کیم دانگ چئول از کره جنوبی با مدت زمان یک دقیقه و ۳۴ ثانیه و ۱۴ صدم ثانیه به مدال نقره رسید و چوی چانگ هیون دیگر اسکی باز کره‌ای با مدت زمان یک دقیقه و ۳۵ ثانیه و ۵۴ صدم ثانیه به مدال برنز این رقابت‌ها دست یافت.
حسین ساوه شمشکی روز گذشته نیز در بخش مارپیچ بزرگ به مدال نقره دست یافته بود. همچنین دیگر اسکی بازان ایران محمد کیادربندسری در جایگاه ششم، پویا ساوه شمشکی در جایگاه هفتم، پوریا ساوه شمشکی در جایگاه هشتم قرار گرفتند.در بخش بانوان نیز فروغ عباسی هشتم، مرجان کلهر نهم، صدف ساوه شمشکی دهم، نجمه زالی یازدهم زیبا کلهر دوازدهم شدند.میترا کلهر نیز با بدشانسی نتوانست رقابت‌ خود را در مانش اول به پایان برساند و از این رقابت‌ حذف شد.در رقابت‌های مارپیچ کوچک بانوان و در مجموع دو مانش، چوی جونگ هیون از کره جنوبی با مدت زمان یک دقیقه و ۴۲ ثانیه و ۵۸ صدم ثانیه به مدال طلا رسید، تاکاهاشی موی از ژاپن با مدت زمان یک دقیقه و ۴۳ ثانیه و ۴۶ صدم ثانیه به مدال نقره دست یافت و سانگا سایانو دیگر اسکی باز ژاپنی با مدت زمان یک دقیقه و ۴۴ ثانیه و ۱۵ صدم ثانیه مدال برنز را به گردن آویخت.
گفتنی است حسين ساوه شمشكي تنها اسكي بازآلپاين ايران است كه بعد از پيروزي انقلاب اسلامي در دوالمپيك زمستاني (ونكور۲۰۱۰)،(سوچي ۲۰۱۴) شركت كرده است.